Korisni linkovi Korisni linkovi Informacije Kako do informacija najcesca pitanja Najčešća pitanja i odgovori
Search icon

Vijesti

Policijska
akademija

Federalna uprava
policije (FUP)

Policija u
FBiH

Plan rada
FMUP-a

Anketa korisničkog
iskustva

Policijska
akademija

Federalna uprava
policije (FUP)

Policija u
FBiH

Plan rada
FMUP-a

Anketa korisničkog
iskustva

Ministar Isak prisustvovao konferenciji o provođenju sudske odluke i odluke Centralne izborne komisije BiH o vanrednim izborima u Republici Srpskoj

Sarajevo,

2025-10-01

Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak prisustvovao je konferenciji o provođenju sudske odluke i odluke Centralne izborne komisije BiH o vanrednim izborima u Republici Srpskoj.



Konferenciju je otvorio šef Misije OSCE-a u Bosni i Hercegovini Nj.E. Rick Holtzapple te šef Političkog odjela Ambasade Ujedinjenog Kraljevstva u BiH gospodin Ed Miles.








Ministar Isak tom prilikom istakao je značaj transparentnog i zakonitog provođenja izbornog procesa u cijeloj Bosni i Hercegovini. Također je naglasio da institucije moraju osigurati da se izborni procesi provode u skladu sa zakonom i sudskim odlukama, jer se samo na taj način može jačati povjerenje građana u demokratske procese. Naglasio je da će Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova u okviru svojih nadležnosti, uvijek biti partner svim domaćim i međunarodnim institucijama kada je riječ o jačanju vladavine prava i očuvanju sigurnosti.



U okviru dva panela na konferenciji govorili su: dr. Irena Hadžiabdić, predsjednica Centralne izborne komisije BiH, akademik prof. dr. Mirko Pejanović, predsjednik Akademije nauka i umjetnosti BiH, Ahmed Rifatbegović, viši politički savjetnik, Misija OSCE-a u BiH, mr. Reuf Bajrović, potpredsjednik US-Europe Alliance i nerezidentni saradnik Foreign Policy Research Institute (FPRI), Washington, DC, Faris Vehabović, sudac Suda za ljudska prava u Strasbourgu te prof. dr. Neven Anđelić, Regent University London.